Odkazy

SKUTEČNOST  

www.libri.cz/databaze/mosty

t Populární Encyklopedie mostů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku převedena do elektronické podoby a doplněna o řadu barevných fotografií.

www.mosty.cz
www.tunely.cz

t
t
MOSTY & TUNELY - dostupné a známé informace v oblasti dopravních a inženýrských staveb. Kromě informací uveřejněných pouze na těchto stránkách je možné nalézt i odkazy na zajímavé informace umístěné jinde.

www.parostroj.net

t Parostroj - železničními vozidla. Stránky obsahují mimo jiné katalogy osobních i nákladních vozů ČSD z počátku 20. st. až po současnost.

vlak.wz.cz

t VLAK-SITE - katalog odkazů na webové stránky s železniční tématikou, informace o železniční síti (základní údaje, ale také vybrané, podrobněji popisované úseky), zajímavá je také část věnovaná rekordům. Ojedinělá je i fotogalerie nádražních budov nebo stránka Železniční síť České republiky v číslech.

www.mujweb.cz/www
/mhd_jama/navest.htm

t Galerie návěstidel - rozsáhlá fotogalerie obsahující mechanická i světelná návěstidla všech možných druhů z různých koutů České republiky.

www.tratovestroje.wbs.cz

 

t Traťové stroje - skutečně unikátní stránky zabývající se komplexním a velice podrobným mapováním traťových strojů od počátků jejich existence po současnost. Tyto stránky doporučuji těm, jež se obdobně jako já zabývají železniční stavařinou, dvojnásob.

www.dopravni.net

t Dopravní web - oblíbené stránky zabývající se dopravou.

http://www.vlaky.net

t VLAKY.NET - slovenské stránky o skutečné a modelové železnici, jako jedny z mála poskytují kvalitní fotografie i články z prostředí železničního stavitelství. V galerii Železničné objekty jsou podkategorie stanic a zastávek, mosty a viadukty a tunely. Vřele doporučuji!

www.k-report.net

t K-REPORT - server pro přátele železnice, MHD, a dopravní problematiky obecně.

www.k-report.net/budova-16h

t VÝPRAVNÍ BUDOVA 16/H - stránky věnované výpravní budově, která byla vystavěna na mnoha lokálkových tratích v Rakousko-Uhersku.

www.koudsk.estranky.cz

t KOUDSK - přehledně a uceleně mapovaný vývoj nákladní dopravy v okolí Znojma s připomenutím historických hodnot, statistiky, fotogalerie i jiné zajímavosti.

vlaky.bestsite.cz

t Vlaky, vláčky, modely - vývoj návěstidel od počátku k současnosti, ke stažení historické předpisy.

www.znojmo-bob.cz

t Znojmo Bob - sběratel historických pohlednic Znojmo a okolí.

www.vysokorychlostni-zeleznice.cz

t Vysokorychlostní tratě - vysokorychlostní vlaky a vysokorychlostní tratě ve světě a v ČR.

MODELY

Moduly Brno

   

 

www.modulybrno.cz

www.tomashora.cz

t Tomáš Hora - kolejiště navázané na normovanou modulovku, na motivy traťového úseku Moravský Krumlov - Střelice i jiných míst z jižní Moravy, II. - III. epocha.

depo210.webnode.cz

t DEPO 210 - normovaná modulovka, předloha zast. nákl. Bořetice a okolí, III. epocha.

mirektt.rajce.idnes.cz

t Mirek TT - fotogalerie - normovaná modulovka, předloha žst. Velké Pavlovice a okolí (ten most nemá vadu!), III. epocha.

model-railway.webnode.cz

t Model Railway - kolejiště V. -VI. epocha a normovaná modulovka III. - IV. epocha, česko-neměcké pohraničí.

mnitka.webnode.cz

t Mnitka - dioramata, železnice v údolí Labe, hlavně na Děčínsku, V. epocha.

výrobci

   

www.davomodel.cz

t DAVO Model - resinové stavebnice s leptanými doplňky modelů automobilů, motocyklů či jiného příslušenství jako např. koňský povoz, traktor Svoboda z r. 1937 aj., které výborně oživí kolejiště, především ze starších epoch. Vřele doporučuji!

www.detail.vyrobce.cz

t DETAIL - stavebnice vozů a doplňků železničních vozidel z leptaného plechu. Mimo jiné nabízí tato firma velice pěkně provedenou stavebnici populárního osobního vozu Be typu "Rybák" z leptaných dílů a dílů z polyuretanové odlévací pryskyřice.

www.sweb.cz/dk-model

t DK MODEL - stavebnice železničních vozidel z leptaného plechu, stavebnice vozů z polyuretanových odlitků a doplňků na modelové kolejiště. Vřele doporučuji!

www.hekttor.biz

t HEKTTOR - stavebnice železničních vozidel, doplňků, kterými lze vyšperkovat tovární produkci vozidel fi Tillig, i jiného příslušenství z leptaného plechu, jako např. zauhlovací výtah, výhybkový výměník, mechanická předvěst aj. Vřele doporučuji!

vytopna.hekttor.biz

t VÝTOPNA HEKTTOR - tyto stránky vznikly oddělením nekomerční části stránek firmy HEKTTOR. Jsou plné rad, návodů a inspirativních článků a fotografií. Vřele doporučuji!

www.litomysky.cz

t LITOMYSKÝ - výrobce a dovozce polotovarů a nejrůznějších materiálů k stavbě vozidel, staveb či stromů. Jedná se o jediného výrobce modelového kolejiva TT v ČR. Pro modely železničních staveb vřele doporučuji!

www.loco.cz

t LOCO - modely železničních vozů perfektně sestavných z výlisků stavebnic LPH Jíčín. Zcela vlastní výrobky jsou zdařilé vozy Vtr a Ztr v nejrůznějších provedeních.

www.trminek.cz

t LUBOŠ TŘMÍNEK - výrobce leptaných stavebnic železničního zařízení, jako např. zbrojení naftou, zauhlovací výtah, obrysnice, kolejová váha aj.

www.mazel.cz

t MALÁ ŽELEZNICE - plastikové stavebnice drážních a civilních budov, mostů, viaduktů i propustků. Mnou často používané jsou materiály pro stavbu budov (střechy, polepy stěn imitující kamenné zdivo aj.).

www.m-model.wz.cz

t M-MODEL - malosériový výrobce vozidel sestavených z výše uvedených stavebnic z leptaného plechu.

www.modely-tt.cz

t MODELY TT - malosériový výrobce vozidel sestavených z plastových odlitků.

www.polakmodel.com

t Polák - materiály pro stavbu krajiny jako např. posypové materiály, statická tráva, štěrky, prach, modelovací hmota, foliáže, aj.

www.model-scene.com

t Model Scene - materiály pro stavbu krajiny jako např. posypové materiály, statická tráva, štěrky, prach, modelovací hmota, foliáže, aj.

www.vvmodel.cz

t V & V Model - hotové modely i stavebnice silničních vozidel z kovu.

jmdetail.com

t JM DETAIL - výroba doplňků pro modelovou železnici (stromy, lampy), zakázkové řezání a gravírování laserem.

modely-tt-ho.shop5.cz

t E-shop modelové železnice TT a HO - výroba a prodej nepostradatelných doplňků modelového kolejiště při zřizování zabezpečovacího zařízení přejezdů, stanic a tratí.

www.ttfiligran.de

t TT filigran - výroba "modelového" kolejiva špičkové kvality.

www.berka.vyrobce.cz

t Berka - výroba železničních modelů a doplňků.

www.mbz-modellbahnzubehoer.de

t Thomas Oswald - výroba budov a příslušenství modelové železnice.

www.fotos.mbz-modellbahnzubehoer.de/_galerie

t Thomas Oswald - fotogalerie - fotogalerie výrobce.

prodejci

   

www.modelovazeleznice.cz

t Modelová železnice Marek Pechar - široký sortiment a nízké ceny.

www.zeleznicni-modelarstvi.cz

t Železniční modely Josef Tesař - široký sortiment včetně českých výrobců a nízké ceny. Zajímavý je sortiment malosériových modelů parních lokomotiv ČSD.

www.vlakymodely.cz

t MORAVIA model Radomír Kratochvíl - kamenný obchod v Brně na Táborské 149, kde nakupuji většinu materiálů na stavbu jak krajiny, tak i modelů budov i jiných staveb.

ostatní modeláři

   

moduly.vlakytt.cz

t Moduly TT - stavba modulů ve velikosti TT, tvůrci: "Pavel-HP", "Pája" a "PaMi".

www.modelovestavby.estranky.cz

t Modelové stavby - fotogalerie a různé návody na stavbu modelů českých drážních staveb vlastní konstrukce.

www.trainmania.info

t TRAINMÁNIA - velice populární stránky o velké i malé železnici. Zde najdete mimo jiné pravidelně aktualizovanou stavbu pěkného segmentového kolejiště.

www.jacek-modely.cz

t Petr Smutek - fotogalerie a různé návody na stavbu modelů železničních vozidel.

www.lokopin.wz.cz

t LokoPin - zaměření spíše na elektroniku a digitální ovládání. Vyskytují se zde mimo jiné recenze kolejiva a přestavníků.

magazin.modely.biz

t Magazín Modely.biz - magazín s články o skutečné i modelové železnici, fotogalerie či diskuzní fórum.

www.tt-e.phorum.cz

t TT-e úzkorozchodky - stavba modulů kolejiště i modelů vozidel úzkorozchodných železnic v měřítku TT.

kobylky.plivnik.cz

t Vláčky v Kobylkách - stránky, kde probíhá stavba pěkného modulového kolejiště ve velikosti N.

www.rominov-svet.eu

t Rominov svet - stránky slovenského modeláře, kam chodím především pro rady ke stavbě modelů železničních vozidel v měřítku TT.

www.mojett.cz

t Moje TT - stavba železničních vozidel ve velikosti TT. Mimo jiné je zde možné nalézt informace, jak vyrábět vlastní obtisky.

ttjenik.wz.cz

t TT Jenik - stavba železničních vozidel ve velikosti TT. Přestavba parních lokomotiv BR 86 na ČSD 455.206,  BR 56 na ČSD 437.0 aj.

www.houmrovyvlaky.wz.cz

t Houmrovy vlaky - velice pěkné modely železničních vozidel ve velikosti HO. Přestavby, stavby vozidel z leptu, patina modelů aj. užitečné rady a nápady. Z hlediska železničních staveb jsou zajímavé např. fotogalerie Stará "Vechtrovna" či "Petrovický" tunel.

www.kolejiste.wbs.cz

t F. Placheta - podrobně a inspirativně popisovaná stavba modulového kolejiště HO. Jedná se o model stavěný dle skutečné předlohy žst. Bělá nad Radbuzou.

KŽM

   

www.kzmcb.net

t KŽM České Budějovice - stránky klubu železničních modelářů z Českých Budějovic.
www.kmz-brno.cz t Klub modelářů železnic Brno I - stránky klubu železničních modelářů z Brna.

ostramo.parostroj.net

t OstraMo - spolek přátel zabývajících se stavbou modulového kolejiště ve velikosti HO.

a