Vítám Vás

na stránkách, jejichž předmětem je skutečná i modelová železnice. Z velice rozmanitého množství oborů, ze kterých se železnice skládá, se jí chci dále věnovat především z hlediska dopravní cesty jako takové. Tím mám na mysli tratě a stanice, železniční svršek a spodek, budovy, mosty a propustky, ... Ačkoliv jsem se tím uchýlil k čistě k stavebně technickému oboru, nemohu popřít, že to, co mě jako malého kluka k samotné železnici vlastně přitáhlo, byly mašinky.

Převážná většina železničních publikací, časopisů a internetových stránek se zabývá vozidly a provozem. Otázka samotné dopravní infrastruktury je řešena ke své škodě pouze okrajově. I v oblasti modelové železnice se modeláři snaží klást důraz na mašinky a vagónky a dosti často správnost technického řešení samotné tratě opomíjí. Těmito stránkami bych se chtěl pokusit do této opomíjené železniční oblasti alespoň něco málo přispět.

optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768
doporučuji používat prohlížeč Microsoft Internet Explorer!

a vstoupit b

Vytvořit webové stránky mám v úmyslu již delší dobu. Pro časovou vytíženost se mi je podařilo alespoň do této podoby zrealizovat až v tomto  roce 2008. Pro začátek spouštím pouze část, kterou budu dále rozšiřovat. Na otázku proč jsem internetové stránky sestavil odpovídám, že jsem se chtěl tímto způsobem prezentovat, protože mít modely či dokumenty nadosmrti doma zavřené mi přišlo poněkud neúplné. Naopak bych se tedy chtěl o své zkušenosti, informace či fotografie podělit a na oplátku získat nové kontakty a spolupráci lidí, kteří jsou obdobně železnicí "postiženi", jako jsem já.

Protože neumím psát html kód, jsou tyto stránky zrealizovány v programu Microsoft FrontPage. Jsou zde prvky, které se zobrazují v jiném prohlížeči než v Microsoft Internet Exploreru špatně. Proto k zobrazování těchto stránek nedoporučuji prohlížeč jiný!

Přeji Vám mnoho úspěchů a radosti z čtení těchto stránek!

Ľubomír Beňák, 14. 7. 2008